Zima na cmentarzu pod latarnią morską 60 lat temu

Zima na cmentarzu pod latarnią morską 60 lat temu

Widok od stoku latarni morskiej w kierunku północno-zachodnim, na cmentarz żołnierzy radzieckich i polskich. Zima, 1962 rok.

Zdjęcie wykonał Hipolit Harasimowicz, a pochodzi ono z rodzinnego archiwum pana Adama Wyszkowskiego, który udostępnił je do publikacji. Jest to zimowy widok latarni morskiej z Fortem Ujście, na kilkanaście miesięcy przed wykonaniem ekshumacji i likwidacją tzw. "małego" cmentarza pod latarnią morską, co nastąpiło w 1963 roku. Na wieży latarni widoczna jest nadal obowiązująca wówczas data wielkiej wojny ojczyźnianej 1941-1945 oraz sierp i młot. Natomiast nad wejściem do fortu znajdują się istniejące jeszcze wówczas daty budowy i rozbudowy fortu.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Historia Kołobrzegu - Pamięć i Tożsamość Miasta” z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 6711817046. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres fundacja@historiakolobrzegu.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022 Fundacja Historia Kołobrzegu, fundacja@historiakolobrzegu.pl, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.