Grupa żołnierzy w parku nadmorskim

Grupa żołnierzy w parku nadmorskim

Publikujemy kolejne nieznane do tej pory zdjęcie z okresu już po walkach o Kołobrzeg. Zostało wykonane 20 marca 1945 roku.

Zdjęcia przesłał dla Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu pan Gerard, za co składamy serdeczne podziękowania. Ostatnio publikowaliśmy już jedno z serii zdjęć z archiwum rodzinnego (zobacz).

Na zaprezentowanej fotografii widzimy trzech żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego, pozujących w parku nadmorskim, a w tle widać morze. Nie sposób ustalić miejsca wykonania fotografii, choć biorąc pod uwagę, że większość z nich powstała przy latarni morskiej, można przypuszczać, że to zdjęcie wykonano na wysokości obecnego Bulwaru Szymańskiego, ale to jedynie hipoteza.

Robert Dziemba

Administratorem danych osobowych jest Fundacja „Historia Kołobrzegu - Pamięć i Tożsamość Miasta” z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 6711817046. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres fundacja@historiakolobrzegu.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2022 Fundacja Historia Kołobrzegu, fundacja@historiakolobrzegu.pl, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.